3
КОНСУЛЬТАЦІЯ “ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ УДОМА: ЧИМ НЕ МОЖНА ГОДУВАТИ ДІТЕЙ?”
Діти мають споживати лише безпечні та якісні продукти і страви — тоді вони будуть бадьорими, веселими та здоровими.
Ні в якому разі не давайте дітям їсти продукти: недоброякісні або сумнівної якості термін придатності яких закінчується або вже закінчився. Ретельно перевіряйте терміни реалізації і умови зберігання продуктів. Не використовуйте продукти, що містять: синтетичні барвники ароматизатори підсолоджувачі підсилювачі смаку консерванти.
ЧОГО НЕ ВАРТО ЇСТИ ДІТЯМ
До 6-7 років дітям не рекомендують вживати спеції, приправи, кетчупи тощо. Не треба їсти смажену та копчену їжу, краще варену або печену. Звичайно, можна дати підсмажену котлету чи картоплю, але лише зрідка. До того ж лише ледь підсмажену, але не до темного кольору. Не давайте дитині страви з грибів до 7-8 років. Також у раціон дитини не треба вводити консервовані продукти, якщо вони призначені не для дитячого харчування. Консерви для дитячого харчування стерилізують та пастеризують без застосування консервантів, які шкідливі для дітей. Що пізніше дитина скуштує консервовану їжу, то краще. Консерви – їжа для екстремальних ситуацій: в дорозі, поході тощо. Не варто давати дитині до 5 років газовані напої. Це може спричинити метеоризм, подразнення шлунково-кишкового тракту. Цукерки, шоколад та інші солодощі давайте не раніше 3-4 років, але не часто.
Не купуйте те, що лежить на касі в супермаркеті
Шоколадки, вафлі, цукерки мають бути під повною забороною. Також це стосується інших готових солодощів. Усі ці товари — зі значною доданою вартістю, великим терміном зберігання і яскравою упаковкою — містять багато солі, натрію (якій входить до складу глутамату натрію), консервантів, підсолоджувачів. Дитина легко перебирає цих речовин, і їх споживання формує нездорові харчові преференції. Також до складу готових солодощів часто входять шкідливі трансжири, які накопичуються в тілі й змушують імунну систему реагувати неадекватно, що загрожує запаленням.
Дитині необхідно прищеплювати корисні звички в харчуванні з дитинства.